O nás

Jsem porodní asistentka a zároveň máma dvou kluků, Markéta, spoluzaklatelka centra Mama&Me v Pardubicích.

S kamarádkou Aničkou, která má také dva syny, jsme se během "dovolené" chtěly někde, i mimo domov, realizovat a plnit si náš sen. Nejdříve jsme brainstormingovaly, plánovaly a přemýšlely při procházkách s kočárky a nakonec si v září 2019 otevřely malé, rodinné centrum, kde nabízíme služby maminkám "od početí až po školku jejich dětí". Po skončení "dovolené" se Anička vrátila do své práce a centrum podporuje na dálku :). Mně mé pracovní povinnosti dovolují o centrum pečovat i nadále a rozvíjet ho. Naše přátelství trvá dál :)

Nabízíme předporodní kurzy, laktační poradenství, cvičení pro těhotné, cvičení s miminky/batolaty/chodícími dětmi, cvičení maminek po porodu. Spolupracujeme s psychoterapeutkou, která ženám pomáhá v různých životních situacích. Zveme si odborníky na různé akce a workshopy. Například "Čteme dětem", "První pomoc dětem" a mnoho dalšího.

Tak přijďte se do našeho centra za námi podívat. 


Zakládající členkou našeho týmu je porodní asistentka Mgr. et Mgr. Markéta Kožíšková, která ještě před mateřskou dovolenou pracovala více než 3 roky na porodním sále a na oddělení gynekologie a těhotných ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Po mateřské dovolené se v roce 2021 ke své práci na porodním sále opět vrátila.
Mimo svou praxi v "pracovní době" k porodu připravovala a následně doprovázela více než desítku žen. Vždy se jednalo o porod ve výše zmíněné fakultní nemocnici.
Pro doplnění svého vysokoškolského vzdělání absolvovala mnoho kurzů a workshopů týkajících se péče o ženu během těhotenství, porodu a období po porodu, dále péče o novorozence, laktačního poradenství, problematiky pánevního dna, tejpování a cvičení v těhotenství a po porodu. 

Nabízí Vám tedy komplexní péči od "početí" až po období šestinedělí, jak v malých skupinkách max. 5 žen, tak i zcela individuálně.


Další zakládající členkou našeho týmu je Bc. Anna Levinská, která před svojí první mateřskou dovolenou pracovala 6 let jako ředitelka Občanské poradny v Pardubicích. Ještě než začala získávat zkušenosti v sociálních službách absolvovala státní taneční konzervatoř Duncan centre. Její láska k tanci a pohybu se ovšem píše už od jejích dětských let.
K prohloubení své kvalifikace absolvovala akreditovaný kurz cvičení Pilates a to i pro speciální populaci jako jsou děti a těhotné.

Členkou našeho týmu je také porodní asistentka Bc. Jaroslava Červená, která své bohaté zkušenosti získávala nejprve na novorozenecké jednotce intenzivní a resuscitační péče, kde pečovala o novorozence, kteří neměli zrovna nejsnadnější vstup do života. Poté využila pracovní příležitosti a nastoupila na porodní sál, kde svou praxi vykonává i nyní. Tři roky také působila na oddělení gynekologie a těhotných a to vše ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Své zkušenosti z praxe dále obohacuje o znalosti získané z mnoha kurzů a workshopů týkajících se péče o těhotnou ženu a ženu po porodu, péče o novorozence a laktační poradenství. Nabízí Vám stejně jako porodní asistentka Markéta komplexní péči od "početí" až po období šestinedělí.

Další členkou je porodní asistentka Bc. Kristýna Bittnerová. Její sen byl odjakživa práce s lidmi. Během studia porodní asistence již pracovala na částečný úvazek jako praktická sestra ve FNHK na hematoonkologickém oddělení. Po vystudování vysoké školy nastoupila na Gynekologickou a porodnickou kliniku na jednotku intenzivní péče, zanedlouho přestoupila na porodní sál, kde sbírala zkušenosti 4roky. Nyní od konce roku 2023 působí na oddělení rizikového těhotenství, kde pečuje o ženy s hrozícím předčasným porodem, o ženy po porodu, ale i o ženy, které tak šťastný osud neměly.

Neustále se vzdělává, účastní se kurzů, workshopů, je laktační poradkyně, pracuje s rebozem, aromaterapiíí , bylinnou napářkou a zajímá se o problematiku gynekologické fyzioterapie. Společně s Markétou a Jarčou vede předporodní kurzy – skupinové i individuální. 

V našem týmu je také Mgr. Iveta Šedová, která vystudovala obor Informační studia a knihovnictví a nyní se kromě svých 2 holčiček věnuje vzdělávání seniorů a literárním setkáním Bookstart pro miminka a předškoláky v Městské knihovně Ústí nad Orlicí. 

Od dětství se věnovala výtvarné a literární činnosti a když chyběl talent, dotáhla to nadšením pro věc. V současné době jsou jejími největšími koníčky děti, psi, jízda na koloběžce, audioknihy a poslech podcastů, kterým zcela propadla.

Ivet v našem centru vede kroužek Čteme si a tvoříme s dětmi, kde děti od nejútlejšího věku pozvolna objevují různé výtvarné techniky a maminky relaxují. Tvoření je doplněno o tematicky laděné knížky a ukázky z nich. Přijďte si prožít pohodové chvíle a zapojit společně svoji kreativitu, vrátit se do dětských let a trochu se ušpinit od prstových barev a lepidla.  

Dalším článkem našeho týmu je Mgr. Tereza Lelková, lektorka pilates a zdravého pohybu. Její vizí je pohyb, který má smysl a přináší zdraví a radost. Pak, jak říká, je to návyková záležitost.

Tereza vystudovala právnickou fakultu s touhou pomáhat lidem, ale své naplnění v tomto směru našla až u pilates. Je lektorkou Balanced Body Pilates s mezinárodní certifikací a její specializací jsou ženy po porodu, ať už šest měsíců nebo šest let. Koncept Balanced Body by popsala jako fyzio pilates, pracuje s důrazem na správné provedení cviků a s respektem k Vašemu tělu. Vytvořila také nový koncept lekcí pilates, a to Pilates music flow, kde propojila své zkušenosti se scénickým tancem a cviky pilates.

Skupinové lekce vede v malých skupinkách, aby byl možný individuální přístup. Dopolední lekce jsou věnované maminkám, kdy se cvičí za přítomnosti dětí. Odpolední lekce už patří jen ženám. Terez vede jak lekce pro ty, které s pilates začínají tak lekce pro pokročilé. Chuťovkou, která baví, jsou lekce Pilates music flow, při kterých se rozhýbete na moderní hudbu.

Mgr. Kristýna Goldmann

Naší členkou týmu je také Andrea Rozsypalová, která se celý profesní život věnovala dospělým a komunikaci s nimi - vystudovala mediální komunikaci, vedla oddělení klientských stížností, nastavovala klientskou komunikaci v korporátu a stále se věnuje veřejnému projevu a organizaci akcí, jako například svateb.

S příchodem dcery se však všechno obrátilo naruby, jak už to tak bývá, a Andrea zjistila, že ji naplňuje i komunikace s dětmi. N a jakémkoli hřišti se Andrea vždycky ocitá v hloučku dětí, které baví její hravost, spontánnost a pozornost. Její vnitřní dítě si zkrátka s dětmi rozumí. Přijďte se přesvědčit na cvičení s batolaty - lezci a chodci pod její taktovkou.

Další členkou našeho týmu je Bc. Kateřina Kopecká, která odjakživa miluje práci s dětmi. Vydala se proto pedagogickou cestou, kdy zároveň studuje VŠ a učí na ZŠ. Každé léto jezdí na letní dětský tábor, který pořádá na Vysočině. Taktéž vede příměstské tábory, jezdí s dětmi na výlety a celoročně pořádá různé akce pro jejich účastníky.
Má absolvovaný kurz metodiky pohybových her pro děti do 3 let, certifikát instruktora a vedoucího a kurz Červeného kříže pro zotavovací akce pro děti.
Čas strávený s dětmi je pro ni radostí a těší se na každé chvíle věnované právě jim.

Členka našeho týmu Veronika Moláková svou lásku k hudbě získala v rodném Slovácku. Je bývalou členkou folklórního souboru Dunajec a různých pěveckých sborů.

Studovala učitelství hudební výchovy, hraje na klavír, kytaru, flétnu a zpívá. Před nástupem na mateřskou dovolenou působila 5 let jako učitelka v MŠ. 

V našem centru si pro Vás a Vaše děti připravuje lekce Zpíváme a hýbeme se s dětmi.

Členkou týmu je také Karolína Petrová, která se těší na jógování s nastávajícími maminkami na lekcích Gravidjógy. 

Již od dětství se věnovala aktivně sportu - od běhu v turistickém oddílu, přes balet, až po vlastní běžeckou praxi a účast na několika půlmaratonech. K józe ji přivedla patní ostruha, která se po letech pravidelného běhání projevila. Jóga jí otevřela širší možnosti vnímání vlastního těla a jeho limitů, za což je velmi vděčná. Na základě těchto zkušeností absolvovala v roce 2020 lektorský kurz jógy.

Józe se aktivně věnovala i během celého těhotenství a postupně i po porodu, a proto se v roce 2022 rozhodla absolvovat také kurz Gravidjógy a Jógy po porodu, kde měla možnost sdílet zkušenosti i s dalšími lektorkami, porodními asistentkami a dulami.

Baví jí předávat dále nejen fyzickou praxi, ale i filosofii jógy, která je stejně důležitá.

Lucka Flégrová, DiS., je na první pohled sportovkyně tělem i duší, energická a přátelská. Na druhý pohled usměvavá, vytrvalá a pečlivá. Profesní zkušenosti: fyzioterapeutka, lektorka skupinových lekcí (pilates, fascial yoga, fitstrečink a další). Potkat se s ní můžete v rámci workshopů na různá témata.

MUDr. Kateřina Mynářová

Bc. Sylvie Šlesingerová

Mgr. Adéla Bartušková se již od počátku svého kariérního směřování věnovala práci s rodinami a dětmi. Ve své poradenské a terapeutické praxi vychází z přístupu psychoanalytické psychoterapie, jež je terapií dynamickou a hlubinnou. Jejím hlavním zaměřením jsou problémy v mezilidských vztazích. Je kandidátní členkou České asociace pro psychoterapii.